Laptop do pracy biurowej - porównanie i TOP propozycje

Potrzebujesz laptopa do pracy biurowej, ale nie wiesz jaki wybrać? W naszym poradniku dowiesz się na jakie parametry należy zwrócić największą uwagę. Podpowiemy jaki wybrać procesor, ile pamięci RAM, jaki rozmiar i rodzaj dysku twardego, jaką kartę graficzną i ekran powinien mieć dobry laptop biurowy. Pomożemy dobrać do niego akcesoria oraz przedstawimy kilka przykładowych modeli do biura od renomowanych producentów: HP, Lenovo, Dell, Fujitsu.

 

Wybór laptopa do biura to niesłychanie trudna decyzja. Przed ekranem komputera spędzamy nierzadko wiele godzin dziennie. Przyjęło się uważać, że laptop do pracy biurowej nie musi być szczególnie wydajny - że wystarczą podstawowe parametry. Ankieta, którą przeprowadziliśmy wśród naszych klientów pokazuje coś zupełnie innego. Przy wyborze trzeba zdecydować o wielu komponentach - tak żeby praca była przyjemnością - a nie udręką. Na co zwracają uwagę nasi klienci wybierając najlepszy laptop do biura?

Laptop do pracy biurowej

Okazuje się, że (1) największe znaczenie mają jakość matrycy oraz (2) szybkość dysku twardego. Pierwszy parametr wpływa na komfort pracy, na zmęczenie wzroku przy wielogodzinnej pracy z komputerem. Drugi odpowiada za płynność pracy i jej efektywność. Na trzecim miejscu ważności plasuje się (3) wydajność procesora, w dalszej kolejności (4) ilość pamięci RAM. Stawkę zamyka estetyka konstrukcji oraz gabaryty. Smaczkiem decydującym o wyborze konkretnego laptopa do pracy biurowej może być obecność klawiatury numerycznej. Karta graficzna nie ma pomijalne znaczenie - w zupełności wystarczą jednostki zintegrowane z procesorem. Warto również pochylić się przez chwilę nad systemem operacyjnym – lepiej postawić na ten doskonale znany, aby żaden pracownik nie miał problemów z obsługą komputera.

Przede wszystkim do pracy biurowej nie potrzeba nikomu potężnej mocy obliczeniowej. Kiedy księgowa, handlowiec, czy analityk mówią o wydajnym laptopie - mają na myśli wydajność, która pozwoli na płynną pracę z pakietem Office lub dedykowanymi aplikacjami korporacyjnymi. Możemy więc przyjąć, że laptop do pracy biurowej powinien być wyposażony w niskonapięciowy procesor Intela - jednostka z rodziny Intel Core z czterema rdzeniami w zupełności wystarczy. Do tego 8GB RAM, maksymalnie 16GB. Dysk w technologii SSD - 256GB, do maksymalnie 512GB w droższych modelach. No i koniecznie matowa matryca - w rozdzielczości Full HD. Super, jeżeli będzie to matryca IPS lub DreamColor - wtedy przyjemność pracy dla oka będzie jeszcze większa. Warto zwrócić uwagę na dobór oprogramowani, aby jak najbardziej ułatwiało pracę. Pakiet biurowy to podstawa niemal w każdym biurze – mowa oczywiście o zestawie programów Microsoft Office. Równie ważny jest system operacyjny. Postawienie na doskonale wszystkim znanego Windows 10, może okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie będą potrzebne szkolenia wdrażające pracowników w obsługę nowego systemu.

(1) Obraz to podstawa


Ekran laptopa do biura z matrycą IPS nie męczącą wzroku

Słuchając głosu naszych klientów - zanim przejdziemy do aspektów typowo technicznych, związanych z parametrami laptopa do pracy biurowej, musimy wspomnieć o ekranie, jego rozdzielczości oraz rodzaju matrycy. W końcu wiele osób spędza całe 8 godzin, siedząc przed komputerem. Laptop biurowy powinien mieć przede wszystkim matową matrycę – nie odbija ona światła, dzięki czemu nie męczy wzroku, a ponadto pozwala na pracę nawet w słoneczne dni albo przy intensywnym oświetleniu. Warto zapoznać się również z przekątnymi ekranu. Jeżeli potrzebny będzie notebook mobilny, lekki i funkcjonalny to lepiej postawić na urządzenie o wielkości 14-cali lub mniejsze. Jeżeli natomiast laptop głównie będzie stał na biurku i czasem zostanie zabrany do domu, to dla własnej wygody i komfortu lepiej postawić na przekątną 15" lub większą – znów rozwiązanie to będzie lepsze dla wzroku.

Ekran to także rozdzielczość – im wyższa, tym więcej danych z otwartych dokumentów zmieści się w polu widzenia. Ma to więc ogromny wpływ na wygodę i komfort pracy. W biurze optymalna będzie matryca z rozdzielczością Full HD. Zdecydowanej większości użytkowników nie wystarczą już matryce o rozdzielczości HD, dlatego polecamy je tylko w wybitnie budżetowych rozwiązaniach. Z kolei rozdzielczość wyższa niż Full HD mogłaby wiązać się z problemami ze skalowaniem - dlatego to rozwiązanie choć lepsze, zalecamy wyłącznie świadomym użytkownikom. Podczas wyboru ekranu warto zwrócić jeszcze uwagę na typ matrycy. Lepiej wybrać ekrany z matrycą IPS, która, w przeciwieństwie do matryc typu TN, bardzo dobrze odzwierciedla kolory nawet pod ostrymi kątami widzenia, zapewniając pokrycie palety sRBG w okolicach 60-70%. Jeszcze lepsze są stosowane w laptopach graficznych ekrany DreamColor lub SureView, które odwzorowują 100% palety kolorów - jednak w przypadku laptopów do pracy biurowej będzie to już zbyt zaawansowane rozwiązanie i może przedrożyć wartość maszyny.

Dysk SSD czy HDD?

Dysk SSD czy HDD?

Jeżeli chodzi o laptop biurowy, to drugim elementem na który zwracają uwagę nasi klienci jest dysk twardy. Co istotne - wcale nie chodzi tutaj o jego pojemność - bo dokumenty biurowe nie zajmują najczęściej ogromnych ilości miejsca. Zdecydowanie ważniejsza jest technologia oraz szybkość zapisu i odczytu danych. Serwisując komputery naszych klientów sprawdziliśmy w praktyce, że zmieniając dysk z tradycyjnego dysku HDD i przenosząc ten sam system na nowoczesny dysk SSD jesteśmy w stanie skrócić czas uruchamiania się systemu z czterech minut do kilkudziesięciu sekund. Na bazie naszego doświadczenia, laptop do pracy biurowej powinien być wyposażony w półprzewodnikowy dysk SSD pracujący co najmniej w standardzie SATA III. Najnowsze dyski SSD pracują w oparciu o magistralę PCI-e, a ich cena jest już na tyle niska - że z powodzeniem można wybrać nośnik w tym standardzie. Jeżeli nie będziemy stosowali dodatkowego dysku HDD jako magazyn danych, pojemność SSD 256GB to optymalna wielkość, jeśli chodzi o kompromis jakości do ceny.

Jeżeli potrzebujemy większej ilości miejsca lub dysponujemy większym budżetem na zakup komputera - mamy dwie możliwości. Pierwsza - to wybór jeszcze większego dysku SSD. W takiej sytuacji możemy pokusić się o laptop wyposażony w dysk SSD 512GB lub nawet SSD 1TB. Oczywiście wraz ze wzrostem wielkości, wzrośnie również cena naszego laptopa biurowego. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie dwóch dysków twardych - czyli połączenia systemowego dysku M.2 SSD + HDD 2,5" na magazyn danych. Wiele laptopów daje nam możliwość montażu dysku SSD w formacie M.2 na którym instalujemy system, oraz dodatkowo zmieszczenie w obudowie trdycyjnego dysku HDD 2,5" - o pojemności od 500GB do nawet 4TB - który staje się magazynem danych. Dzięki takiemu połączeniu mamy zarówno szybkość działania jak i ogrom miejsca na przechowywanie danych.

Jaki procesor do pracy biurowej?

Procesor Intel Core do pracy biurowej

Temat procesora to bardzo ważna kwestia. Znajduje to odzwierciedlenie również w opiniach naszych klientów, którzy temat procesora w laptopie biurowym stawiają na trzecim miejscu - zaraz po matrycy i dysku. Jak wspomnieliśmy we wstępie, laptop do biura nie wymaga takiej mocy obliczeniowej jak mobilne stacje robocze - musi jednak zapewnić zadowalającą moc obliczeniowa, pozwalającą na płynną pracę z wieloma aplikacjami otwartymi równocześnie. Obok mocy obliczeniowej, istotny jest bilans energetyczny i termiczny. Procesory montowane w laptopach nie mogą zbytnio się nagrzewać oraz pobierać zbyt wiele energii. Ten trend znajduje odzwierciedlenie w architekturze najnowszych jednostek centralnych, które montowane są w laptopach. Do swoich laptopów biurowych wiodący producenci wybierają najczęściej niskonapięciowe procesory z rodziny Intel Core, które posiadają coraz więcej rdzeni fizycznych, pozwalających na obsługę coraz większej ilości wątków logicznych. Producenci przestali za to prześcigać się już w taktowaniu zegara, kładąc nacisk na wielowątkowość.

Naszym zdaniem absolutnym minimum do pracy biurowej jest procesor Intel Core i3. Zapewni on zadawalającą wydajność przy stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście można pokusić się o procesory z niższych serii, jak Intel Pentium czy Intel Atom - ale uważamy takie rozwiązanie za mocno budżetowe rozwiązanie, które w laptopie przeznaczonym do pracy może powodować przestoje, wydłużać czas oczekiwania na wykonanie zadania. Ma to sens w przypadku na prawdę podstawowych zadań. Dobrym rozwiązaniem będą procesory Intel Core i5, które stanowią kompromis wydajności i ceny. Z kolei niskonapięciowe Intel Core i7, to zdecydowane maksimum jakie powinniśmy wybierać do pracy biurowej. Zapewni nam bardzo wysoką wydajność na kilka najbliższych lat.

Ile potrzeba pamięci RAM?

Ile RAM do pracy biurowej?

Po procesorze pamięć RAM jest kolejnym podzespołem, który decyduje o wydajności laptopa biurowego. Pozwala ona na równoczesne działanie wielu uruchomionych programów, a przede wszystkim na korzystanie z wielu arkuszy czy dokumentów otwartych równocześnie. Dane przechowywane są w pamięci operacyjnej, do której procesor ma szybki dostęp - dzięki czemu płynność pracy rośnie. Jak wspomnieliśmy - styl pracy zmierza w kierunku wielowątkowości. Dlatego procesory mają coraz więcej rdzeni i wątków logicznych, podobnie coraz więcej aplikacji i dokumentów jest równocześnie przechowywanych w pamięci operacyjnej. Laptop do biura wyposażony w 4GB pamięci RAM to krytyczne minimum jak na dzisiejsze czasy. Zdecydowanie zalecamy, żeby komputer byl wyposażony w 8GB RAM. Większość laptopów biurowych posiada dwa gniazda pamięci - dobrze jeżeli wspomniana ilość pamięci osadzona będzie w jednym z nich, na jednej kości SO-DIMM. W zastosowaniach biurowych nie odczujemy aż tak bardzo różnicy wydajności w pracy dual rank. Dlatego możemy pozwolić sobie na to ustępstwo - pozostawiając sobie drugie wolne gniazdo na przyszłą rozbudowę - o kolejną kość 8GB. W droższych i bardziej wydajnych laptopach do pracy biurowej zamontowano 16GB RAM - na dzień dzisiejszy stanowi to górną granicę opłacalności. Użytkownicy, którzy potrzebują więcej niż 16GB RAM, to najczęściej osoby zarządzające dużymi bazami danych, lub pracujący na kilku maszynach wirtualnych równocześnie - więc ich styl pracy to już bardziej laptop do programowania lub do obliczeń, aniżeli typowa maszyna biurowa.

Co z grafiką?

Karta graficzna do pracy biurowej

Laptop do pracy biurowej nie będzie wymagał zaawansowanych kart graficznych. Praca w biurze to najczęściej pracą z tekstem, z prostymi prezentacjami, ewentualnie z podstawową grafiką 2D. Do takich zadań powinny wystarczyć karty zintegrowane z procesorem. Doskonale sprawdzą się podczas tworzenia prezentacji, dokumentów graficznych, a nawet prostych animacji. Drugim powodem dla którego użytkownicy decydują się na dedykowane karty graficzne jest praca na wielu monitorach równocześnie. W pracy biurowej rzadko korzystamy z większej ilości ekranów aniżeli dwa. Czasami zdarzą się użytkownicy wykorzystujący trzy ekrany. Zintegrowane karty graficzne poradzą sobie z wyświetlaniem obrazu w rozdzielczości Full HD na trzech ekranach. Warto zwrócić uwagę, że wydajność tanich kart dedykowanych jest niewiele większa od tych zintegrowanych z procesorem - jest to kolejny powód dla którego nie ma sensu dokładać do ceny.

Dedykowane karty graficzne mają sens w laptopach dla grafików, osób tworzących zaawansowane animacje lub filmy, pracującymi z projektami 3D czy graczy. Również użytkownicy wyświetlający obraz na wielu monitorach, w rozdzielczościach np. 4K, będą potrzebowały dedykowanej karty graficznej. Tutaj jednak mówimy o laptopie do pracy biurowej. W celu zapoznania się z laptopami do pracy graficznej zapraszamy do odrębnego artykułu.

Wygoda użytkowania

 Ergonomiczny laptop do pracy biurowej

Z 8-godzinnym trybem pracy przy komputerze silnie wiąże się ergonomia. Można tutaj użyć metafory krzesła biurowego - gdybyśmy mieli siedzieć przez 8 godzin na taborecie, zamiast w wygodnym fotelu biurowym, to praca w biurze byłaby dla nas udręką. Podobnie sprawa ma się z laptopem do biura. Oczywiście można kupić w markecie plastikową obudowę, z błyszczącą matrycą, beznadziejną klawiaturą pozbawioną bloku numerycznego - kierując się wyłącznie magią gigów. Wiele osób popełnia ten błąd kupując swojego pierwszego laptopa do pracy biurowej. Szybko jednak zdają sobie sprawę, że nadgarstki oparte o źle wyprofilowany, wykonany z plastiku palmrest, po pierwsze bolą - a po drugie pocą się niemiłosiernie. Po kilku godzinach wpatrywania się w błyszczącą matrycę, odbijającą słońce z okna oraz sztuczne oświetlenie z sufitu, oczy chcą wyskoczyć z oczodołów. A wprowadzanie kolejnych pozycji do arkusza lub programu CRM powoduje, że opuszki palców pieką i wymagają stu kliknięć w klawisze funkcyjne, podczas kiedy można by to zrobić z wykorzystaniem klawiatury numerycznej.

Zaczęliśmy od czarnego scenariusza - on jednak doskonale pokazuje czym różnią się laptopy biznesowe od konstrukcji marketowych. W domu mało kto spędza przed komputerem osiem godzin dziennie. Powinniśmy wybierać ergonomiczne konstrukcje, dobrze wyprofilowane - o małej grubości. Wykonane z dobrej jakości mieszanek tworzyw sztucznych, włókna węglowego, czy szczotkowanego aluminium. O ekranie pisaliśmy w akapicie wyżej. Istotne mogą być również takie parametry jak poziom nagrzewania się laptopa, głośność pracy, a nawet jakość zawiasów, bądź stopień odchylenia matrycy. Na rynku są nawet laptopy, które pozwalają odwrócić ekran o 360˚! Wracając jednak do wcześniej zauważonych kwestii – klawiatura w laptopie powinna zostać dostosowana do preferencji użytkownika, który będzie z niej korzystał. Inna jest klawiatura Lenovo, inna HP, a jeszcze inna DELLa. Dla osoby parającej się liczeniem i korzystającej często z arkuszy kalkulacyjnych ważna będzie klawiatura numeryczna. Co ważne, nie zawsze w pracy jest możliwość podłączenia pod notebooka myszki, więc istotny jest również touchpad - najlepiej z wydzielonymi przyciskami, zamiast clickpadu. Na ergonomię wpływa, jak widać wiele kwestii, ale dostosowanie ich do własnych wymagań zwiększy komfort pracy. 8 godzin przed biurkiem raczej nie będzie przyjemnością, ale przynajmniej nie zamieni się w koszmar.

Stacje dokujące i urządzenia zewnętrzne

Akcesoria do laptopa - stacja dokująca, monitor, myszka

W biurze często korzysta się z tzw. urządzeń peryferyjnych, które stanowią wsparcie podczas pracy. Mowa o wszelkich dodatkowych ekranach, routerach, myszkach i klawiaturach, dyskach zewnętrznych, kontrolerach i wielu innych elementach. Zakładając nawet, że nasz laptop biurowy wyposażony w odpowiednią ilość portów (LAN, VGA, HDMI, USB) do podłączenia tych wszystkich urządzeń, to jest to zwyczajnie kłopotliwe, żeby za każdym razem podpinać wszystkie kabelki. Wyobraźmy sobie, że przychodzimy do pracy, podpinami 5 kabelków i zaczynamy pracę. Za chwilę wychodzimy na spotkanie do salki konferencyjnej - wypinamy 5 kabelków. Wracamy - i znowu 5. Po kilku spotkaniach mamy ochotę wszystkie te kabelki.... pominąć. Osobna kwestia jaki chaos tworzą one na naszym biurku. Trzeba na prawdę uważać, żeby się w tym wszystkim nie poplątać.

Rozwiązaniem problemu są stacje dokujące i replikatory portów. Laptopy do pracy biurowej posiadają albo dedykowane złącza dokowania, albo wyposażone są obecnie w gniazdo Thunderbolt - które umożliwia podłączenie replikatora portów. Urządzenie to zostaje na biurku, podłączone są do niego wszystkie niezbędne peryferia - z zasilaczem włącznie. Po powrocie do biurka podpinamy jeden kabelek - albo wkładamy laptopa w stację dokującą - i mamy problem rozwiązany. No i co najważniejsze - mamy porządek z kablami. Teraz możemy wszędzie rozłożyć sterty najważniejszych dokumentów. To na prawdę dobrze wpływa na komfort i higienę pracy, zarówno w biurze - jak i przy własnym biurku w domu.

Jakie akcesoria do laptopa

Akcesoria do laptopa: stacja dokująca, ekran, myszka

Przez cały czas przewijają się informacje o dodatkowych akcesoriach i możliwości ich podłączenia do laptopa. Podpowiadamy które są w stanie poprawić nam komfort pracy. Najczęściej wybieranym akcesorium do laptopa biurowego jest myszka. Nie ma co się oszukiwać, że o ile klawiatury montowane w laptopach jeszcze się sprawdzają - o tyle touchpady czy clickpady są po prostu słabe - coraz mniejsze, pozbawione przycisków, niewygodne. Myszka niweluje tą niedogodność. W drugiej kolejności klienci decydują się na zakup odpowiedniej torby. Jeżeli pracownik biurowy może zabierać komputer na spotkania, lub do domu - przenoszenie go w siatce z popularnej sieci marketów spożywczych wygląda nieprofesjonalnie. Wybór toreb i plecaków jest ogromny. Torba służbowa powinna odznaczać się stonowanymi kolorami, chronić laptop przy przenoszeniu. Ważne będą dodatkowe kieszenie na dokumenty i inne elementy wyposażenia pracowniczego. Trzecim najczęściej wybieranym akcesorium jest dodatkowy monitor. W naszym biurze ine wyobrażamy sobie już pracy bez dwóch ekranów. Porównywanie danych, analizowanie, wprowadzanie na jednym ekranie do jednego programu, na drugim do innego - komfort i tempo pracy rośnie znacznie. Przełączanie się pomiędzy dwoma oknami na jednym ekranie wydłuża pracę i stanowi obciążenie dla pamięci - przez co bardziej się męczymy.

Wymieniliśmy trzy podstawowe akcesoria. W dalszej kolejności - jeżeli fabrycznie laptop nie został w nią wyposażony - warto zakupić rozszerzenie gwarancji On-Ste NBD. Dzięki takiej polisie - w przypadku awarii - nie będziemy zmuszeni wysyłać laptopa do serwisu, ale serwis przyjedzie do nas - i to następnego dnia roboczego. To na prawdę istotne w laptopie do pracy biurowej - ponieważ wysłanie laptopa na serwis najczęściej wiąże się z 14 dniową rozłąką. Kto może sobie pozwolić na 14 dni przymusowego urlopu? Kiedy serwis przyjeżdża już nastepnego dnia - ryzyko przestoju spada do minimum. Oczywiście na rynku dostępne są przeróżne inne akcesoria, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas pracy, ale dobór ich zależy wyłącznie od potrzeb pracownika.

Jaki laptop do biura?

Jaki wybrać laptop do pracy biurowej

Pozostało więc odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki laptop biurowy wybrać, aby móc cieszyć się komfortową pracą, wytrzymałością sprzętu oraz funkcjonalnością. Przede wszystkim warto postawić na markę, która zyskała uznanie wielu innych odbiorców np. HP, Lenovo, DELL czy Fujitsu. Zwiększa się wtedy gwarancja, że sprzęt posłuży przez długie lata. Następnie konieczne będzie dostosowanie wszelkich komponentów do zapotrzebowania na moc w przypadku danego stanowiska pracy - w oparciu o przedstawioną przez nas powyżej hierarchię ważności. W końcu efektywność pracy każdego pracownika zależy od narzędzi, jakie zostaną mu udostępnione.

Poniżej prezentujemy wybór modelowych propozycji laptopów do pracy biurowej. Jeżeli pomimo laktury naszego artukułu, oraz zapoznania się z naszymi propozycjami, nadal nie jesteście Państwo pewni który model wybrać - zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami. Podstawą naszej działalności jest pomóc klientom w doborze sprzętu, który odpowiada wykonywanym przez nich zadaniom.

Polecane laptopy do pracy biurowej

HP

 • HP ProBook 440 G6 [5PQ38EA] to przykład dobrej jakości laptopa do pracy biurowej. Komputer o rozmiarze 14" zapewnia mobilność. Wyposażony w matową matrycę o rozdzielczości Full HD, w technologii IPS. Płynność pracy zapewnia dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 256GB. Za wydajność odpowiada Procesor Intel Core i5 - 8265U, posiadający cztery rdzenie fizyczne i aż osiem wątków logicznych. Laptop wyposażono w 8GB RAM z możliwością rozbudowy do 32GB. Fabryczna gwarancja 3 lata - OnSite NBD oraz system operacyjny Win10 Pro.
 • Klasyczny laptop do biura - HP ProBook 450 G6 [5PP67EA]. Przekątna 15" pozwoliła na dołożenie klawiatury numerycznej. Nie męcząca wzroku matowa matryca FHD IPS. Na pokładzie szybki dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 256GB z możliwością dołożenia lub zmiany na większy. Wydajny procesor Intel Core i5 - 8265U, z czterema rdzeniami fizycznymi i aż ośmioma wątkami logicznymi. 8GB RAM z możliwością rozbudowy nawet do 32GB. Na komputerze zainstalowano Win10 Pro. Gwarancja producenta 3Y OnSite  NBD.
 • HP EliteBook 840 G5 [3JX43EA] to laptop do pracy biurowej klasy PREMIUM. Najwyższa jakość wykonania oraz wydajne podzespoły. Przyjemna dla oczu matryca 14" FHD Sure View (100% sRBG) z wbudowanym filtrem prywatności. Super szybki dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 512GB. Czterordzeniowy, ośmiowątkowy procesor i7 - 8550U, i aż 16GB RAM w 1 kości - z opcją rozbudowy do 32GB. System operacyjny Win 10 PRO oraz dedykowane złącze dokowania - umożliwiające podłączenie stacji dokującej bez blokowania portu USB C.
 • Laptop dla Dyrektora albo Prezesa? Prosę bardzo - HP EliteBook 850 G5 [3JX18EA]. Oczy pieści matowa matryca 15" z rozdzielczością 4K w technologii IPS. Najwyższa jakość wykonania i nienaganny styl. Super szybki dysk SSD M.2 PCIe 512GB oraz procesor Intel Core i7 - 855U. Cztery rdzenie fizyczna oraz osiem wątków wspiera w pracy 8GB RAM, które śmiało możemy rozszerzyć do 32GB. Złącze dokowania i fabrycznie zainstalowany system Win 10 PRO i uwaga - 18mm wysokości i zaledwie 1860g wagi przy przekątnej 15". Klasa sama w sobie.

Lenovo

 • Lenovo ThinkPad L480 [20LS001APB] - klasyczny design ThinkPada w wersji 14". Matowa matryca FHD w technologii IPS zapewni szerokie kąty widzenia i nie będzie męczyć oczu. O szybkość pracy dba dysk SSD M.2 PCI-e o pojemności 256GB. Procesor Intel Core i5 - 8250U. Do kompletu 8GB RAM z opcją rozbudowy do 32GB. Laptop posiada dedykowane złącze dokowania. Klawiatura Lenovo uchodzi za najlepszą na rynku, choć w modelu 14" nie udało się zmieścić bloku numerycznego. Zainstalowany system Windows 10 PRO. Tylko roczna gwarancja - z opcją rozszerzenia.
 • Laptop do pracy biurowej Lenovo - ThinkPad L580 [20LW000VPB]. Polecamy matową matrycę 15" FHD w technologii IPS zapewniającą szerokie kąty widzenia oraz komort dla oczu. Dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 256GB dla szybkiej pracy. Wydajność zapewniają cztery rdzenie - osiem wątków procesora Intel Core i5 - 8250U. Do kompletu 8GB RAM z opcją rozbudowy do 32GB. Zainstalowany system Win 10 PRO. Laptop posiada dedykowane złącze dokowania. Klawiatura uznawana za najlepszą dostępną na rynku - w wersji 15" z klawiaturą numeryczną. Gwarancja 1Y D2D.
 • Lenovo ThinkPad T480 [20L50000PB] - Seria ThinkPad T to rodzina laptopów biurowych premium. Matowa matryca o przekątnej 14" została wykonana w technologii IPS i jest wygodna dla oczu. Dysk SSD M.2 PCIe - o pojemności 256GB zapewni błyskawiczną pracę z aplikacjami. Procesor Intel Core i5 - 8250U. Do kompletu 8GB RAM z opcją rozbudowy do 32GB. Laptop posiada dedykowane złącze dokowania. ThinkPad T wyposażono w niezbędne w środowisku korporacyjnym zabezpieczenia - jak układ TPM, czytnik SmartCard czy czytnik linii papilarnych. Oczywiście Win 10 PRO na pokładzie.
 • Klasyczny laptop do biura w wydaniu PREMIUM - Lenovo ThinkPad T580 [B320L90024PB]. Model wyposażono w matową matrycę 15" FHD IPS. Proponowany egzemplarz posiada 16GB RAM, dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 256GB oraz procesor Intel Core i7 - 8550U. Takie parametry zapewnią nam wygodę pracy oraz pełną płynność w obsłudze aplikacji. W serii ThinkPad T znajdziemy niezbędne w środowisku korporacyjnym zabezpieczenia - układ TPM, czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych. Producent wyposażył komputer w system operacyjny Win 10 PRO.

Dell

 • Laptop Dell Vostro 3578 - podstawowa rodzina produktów DELL do pracy biurowej. Silny kandydat dla klientów, dla których budżet ma znaczenie. Matryca 15", oczywiście matowa, w rozdzielczości FHD. Dysk SSD - SATA - o pojemności 256GB. Procesor Intel Core i3 - 8130U, który w ósmej generacji posiada 2 rdzenie fizyczne i cztery wątki logiczne. 8GB RAM z możliwością rozszerzenia, klawiatura numeryczna. Warto zwrócić uwagę, że już do tak podstawowego modelu DELL zapewnia 3 letnią gwarancję OnSite NBD. Wszystko czego potrzeba, żeby wydajnie pracować w małym biurze.
 • Pozostajemy w rodzinie Vostro, lecz wchodzimy piętro wyżej - Dell Vostro 5471. Wersja mobilna - tradycyjna matryca TN o przekątnej 14" - matowa, FHD. Dysk SSD już w szybszej niż SATA technologii M.2 PCIe, pojemność 256GB. Wydajny procesor i5 - 8250U, wspierany 8GB RAM z możliwością rozbudowy do 32GB. Typowa dla Della gwarancja 3 lata, OnSite NBD oraz system Win 10 PRO. Pod kątem wykonania - Vostro to jeszcze nie Latitude, jednak posiada wszystko co jest potrzebne w laptopie do pracy biurowej w mikro, małej i średniej firmie.
 • W laptopach do biura Dell widać amerykański pragmatyzm tego producenta. Konfiguracje nastawione są na wykluczanie nadmiarowości. DELL Latitude 3590 [S044L359015PL] - matryca 15", FHD, matowa - w tradycyjnej technologii TN - bez silenia się na IPS. Dysk SSD M.2 o pojemności 256GB, ale SATA - nie PCIe. Procesor i5 - 8250U, z czterema rdzeniami i ośmioma wątkami. Do tego 8GB RAM, system Win 10 PRO i 3 lata gwarancji OnSite NBD. Suma małych oszczędności sprawia, że laptop z rodziny Latitude dostępny jest w bardzo przyzwoitej cenie. Smart - not hard.
 • Na zakończenie artykułu propozycja PREMIUM od Della - Latitude 5590 [N036L559015EMEA]. Matowa matryca 15,6" w rozdzielczości FHD - tradycyjne TN. Dysk - M.2 SSD SATA - uwaga - 512GB. Plus za procesor - Intel i7-8650U - z obsługą korporacyjnej technologii Intel vPro. RAM 16GB, w dwóch kościach 8GB. W przypadku wymiany - musimy wymieniać obie kości. Obok vPro - mamy SmartCard, TPM oraz czytnik linii papilarnych. Całość dopełnia gwarancja 3 lata OnSite NBD oraz system Win10 Pro. Polecamy i zapraszamy do sprawdzenia pozostałych modeli.